نيكي (تنها) اين نيست كه به هنگام نماز صورت خود را به سوي مشرق و مغرب كنيد بلكه نيكوكار كسي است كه به خدا و روز رستاخيز و فرشتگان و كتاب آسماني و پيامبران ايمان آورد و مال خود را با تمام علاقه اي كه به آن دارد به خويشاوندان و يتيمان و از كارافتادگان و … انفاق كند…
بقره 177

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۲۹ساعت 11:12  توسط بصیرت نیا  | 

به لطف خداوند متعال و همت خیرین نیکوکار که از سراسر کشور حمایت از ایتام کمیته امداد امام خمینی (ره) دزفول را بر عهده گرفته اند به اطلاع نیکوکاران و هم میهنان عزیز میرساند:

در سال ۱۳۸۹ بالغ بر ۳۶۰ میلیون تومان در تمام سال از طریق حامیان محترم به حساب ایتام تحت پوشش واریز گردید که از این مبلغ حدود ۴۵ میلیون تومان در اسفنده ماه ۱۳۸۹ به حساب ایتام واریز شده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۲۹ساعت 9:52  توسط بصیرت نیا  | 

علی علیه السلام ، این حاکم عدالت پیشه و قدرتمند رئوف، که روز و شب و آشکار و پنهان به یتیمان و فقرا رسیدگی می کرد، حتی در آخرین لحظات عمر گرانمایه اش، درباره آنان سفارش می کند و هنگامی که در بستر آرمیده و در انتظار ملک الموت است در آخرین وصیت های خود به فرزندانش می فرماید: «خدا را! خدا را! درباره یتیمان. نکند آنان گاهی سیر و گاهی گرسنه بمانند و حقوقشان ضایع شود».

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۲۶ساعت 19:32  توسط بصیرت نیا  | 

بیمارستان بزرگ دزفول نیز به جمع خیرین و نیکوکاران حمایت کننده از ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) دزفول پیوست.

از تمامی کارمندان زحمتکش و نوعدوست بیمارستان بزرگ دزفول که در طرح اکرام کمیته امداد امام خمینی (ره) دزفول قبول همکاری نموده اند کمال تشکر و قدردانی بعمل می آید.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۲۳ساعت 22:37  توسط بصیرت نیا  | 

با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول نمایشگاه کمیته امداد امام خمینی (ره) شاخه دزفول در محل اداره آموزش و پروش دزفول برگزار گردید.

در این نمایشگاه نمونه قلکهای جشن نیکوکاری که توسط دانش آموزان نیکوکار ابتدایی برای دانش آموزان ایتام و مستمند به بهترین شکل تزیین و تقدیم گردیده است به نمایش درآمد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۶ساعت 9:4  توسط بصیرت نیا  | 

در سالروز تاسیس کمیته امداد در ۱۴ اسفند ماه بدین مناسبت تعداد ۱۴ نفر از کارکنان کمیته امداد شاخه دزفول اقدام به اهدای خون به سازمان انتقال خون دزفول نمودند.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۵ساعت 12:21  توسط بصیرت نیا  | 

دیروز در سخنرانی ابتدای نماز جمعه شهرستان دزفول ریاست محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) دزفول (جناب آقای ظاهر طحان) سالروز تاسیس کمیته امداد را به تمامی همشهریان و امدادگران خدوم تبریک و تهنیت عرض کردند و گزارشی از خدمات و عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) شاخه دزفول را به استحضار همشهریان عزیز رساندند.

در ضمن نمایشگاه کمیته امداد امام خمینی (ره) شاخه دزفول در نمازجمعه روز ۱۳/۱۲/۱۳۸۹ در محل مصلی نمازجمعه بصورت باشکوه و با نمایش صندوقهای کمیته امداد و معرفی طرح اکرام ایتام برگزار گردید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۴ساعت 18:57  توسط بصیرت نیا  | 
همزمان با سالگرد تاسيس كميته امداد امام خميني (ره) ، جشن نيكوكاري با شعار «بيائيد شادي‌هايمان را قسمت كنيم» روز پنجشنبه 20 اسفند ماه در سراسر كشور برگزار مي‌شود.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۲ساعت 20:8  توسط بصیرت نیا  | 

14 اسفند ماه مصادف با تاسيس كميته امداد امام خميني (ره) روز احسان و نيکوکاری ناميده ميشود.

در 14 اسفندماه 1357 هجري شمسي فرمان امام خميني (ره) مبني بر تشكيل كميته امداد صادر شد. اين نهاد براي ايجاد رفاه و برقراري تسهيلاتي در امر كمك رساني به محرومان جامعه داير شد. گفتني است اين نهاد انقلابي اكنون بنام كميته امداد امام خميني مشغول فعاليت است.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۲ساعت 18:47  توسط بصیرت نیا  | 

با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی در محل نمازخانه کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دزفول نمازجماعت ظهر و عصر روز پنجشنبه ۱۲/۱۲/۱۳۸۹برگزار گردید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۲ساعت 15:24  توسط بصیرت نیا  | 

 رسول اكرم ( صلّی الله علیه و آله و سلّم )

«و الذَّی تفسی بیده لایلی مسلم یتیماً فیحسن ولایته و یضع یده علی رأسه إلّا رفعه الله عزَّوجلَّ بكلِّ شعره درجه و كتب له بكلِّ شعره حسنه و محی عنه بكلِّ شعره سیّئه.»

سوگند به كسی كه جانم در قبضه قدرت اوست، هر مسلمانی كه سرپرستی یتیمی را به عهده بگیرد وبخوبی از عهده ولایت و سرپرستی آن یتیم برآید و دست محبّت بر سر او بكشد به عدد هر مویی كه از زیر دستش می گذرد خداوند متعال یك درجه مقام او را بالا می برد و یك ثواب در نامه عمل وی می نویسد و یك گناه از او كم می كند.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۱ساعت 11:50  توسط بصیرت نیا  | 
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :

مَن أَحسَنَ إِلى يَتيمٍ أَو يَتيمَةٍ كُنتُ أَنَا وَهُوَ فِى الجَنَّةِ كَهاتَينِ؛

هر كس به پسر و يا دختر يتيمى نيكى كند، من و او در بهشت مانند اين دو انگشت همسايه يكديگريم.

كنزالعمال، ج3، ص168، ح5999

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۳ساعت 22:36  توسط بصیرت نیا  |